Darba intervijas jautājums: “Kādi ir Tavi lielākie sasniegumi?"

13.04.2023.

Human Source

Ir vairāki bieži uzdoti intervijas jautājumi, ko darba devēji var uzdot, lai uzzinātu vairāk par Tevi. Viens no šiem jautājumiem ir "Kāds ir Tavs lielākais sasniegums?"

Šis jautājums sniedz Tev iespēju dalīties ar atbilstošu, iespaidīgu sasniegumu, kas parāda Tavu vērtību personāla atlases speciālistam. Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kāpēc personāla atlases speciālisti varētu uzdot šo jautājumu, un palīdzēsim Tev sagatavot atbildi ar dažiem piemēriem.

 

Saistoši: Piesakies 10 minūšu karjeras vēlmju izzināšanai!

Personāla atlasē šis jautājums kalpo, lai iegūtu ieskatu Tavā darba pieredzē un to, kādus sasniegumus Tu uzskati par visvērtīgākajiem un svarīgākajiem. Uzdodot jautājumu par Tavu lielāko sasniegumu, viņi interesējas par trīs galvenajām lietām:

     1. darba ētika: ko Tu uzskati par sasniegumu un ko Tu esi darījis, lai to sasniegtu?

     2. pamatvērtības: kuru sasniegumu Tu izvēlies kā savu "lielāko" un kāpēc?

     3. Tava darba piemēri: konkrēti piemēri sniedz viņiem priekšstatu par projektiem, kurus Tu esi pabeidzis, un ko viņi var sagaidīt no Tevis.

Saistoši: Piesakies 10 minūšu karjeras vēlmju izzināšanai!

Lai atbildētu uz šo jautājumu, vari sagatavot atbildes struktūru, lai justos komfortabli, atbildot uz šo jautājumu intervijas laikā. Zemāk soļi, kurus vari veikt, lai sagatavotu labu atbildi:

Uzskaiti sasniegumus

Sastādi divus līdz trīs stāstus, kas, Tavuprāt, pārstāv Tavu labāko sasniegumu attiecībā uz amatu, uz kuru pieteicies. Šie piemēri var būt stāsti, kas demonstrē Tavus interesantākos un iespaidīgākos sasniegumus. Laba ideja izdomāt vairāk nekā vienu piemēru, lai varētu pielāgot savu stāstu dažādām intervijām. Turklāt, ja Tev ir gatavi vairāki piemēri, Tu vari būt gatavs, ja intervētājs palūgs Tevi apspriest papildu sasniegumus.

Ja Tev ir grūti izdomāt iespaidīgus sasniegumus, apsver reizes, kad kāds Tevi slavēja vai atzina Tavu darbu. Padomā par veidiem, kā esi radījis ietekmi Tavās iepriekšējās darbavietās, piemēram, ļaujot Tev ātrāk vai ar mazāk cilvēkiem pabeigt kādu uzdevumu, ietaupīt uzņēmumam naudu vai palielināt ieņēmumus. Ja esi nesen saņēmis paaugstinājumu, padomā par iemesliem, kāpēc uzņēmums Tevi paaugstināja.

Pārskati darba aprakstu

Lai padarītu savu atbildi atbilstošāku tam, ko sagaida atlases speciālists, pārliecinies, ka esi pārskatījis darba aprakstu un nedaudz papētījis uzņēmumu. Tas var palīdzēt Tev izvēlēties sasniegumu, kas parāda prasmes un īpašības, ko atlases speciālists meklē. Apsver uzņēmuma nesenos sasniegumus, lai sniegtu ieskatu par to, kā Tu vari uzlabot darba vidi, ja saņemsi darba piedāvājumu.

Ievēro STAR metodi

Tas ļaus Tev koncentrēties uz sasniegumu galvenajām detaļām un izveidot atlases speciālistam atcerēšanās vērtu un īsu stāstu. Lai izmantotu STAR metodi, vari sekot četriem atsevišķiem soļiem, lai izveidotu saistošu un skaidru atbildi:

Situācija (situation)

Savas atbildes sākumā sniedz īsu kontekstu, kas ietver Tavu sasniegumu. Apraksti kādu konkrētu problēmu, ar kuru Tu, Tava komanda vai uzņēmums bija saskāries. Konteksts ļauj atlases speciālistam saprast, kā Tu esi devis ieguldījumu.

Piemērs:

“Mārketinga prakses laikā programmatūras uzņēmumā komanda katru mēnesi pavadīja vairākas stundas, sakārtojot budžeta tabulas.”

Uzdevums (task)

Tālāk izklāsti savu lomu situācijā. Tas var ietvert uzdevumus par kuriem Tu atbildēji, lomu, kuru esi ieņēmis noteiktā jautājumā, vai konkrētas prasmes, ko esi piedāvājis un kas ir vērtīgas. Uzsver savas kvalifikācijas, aprakstot savu lomu.

Piemērs:

“Lai gan mana loma parasti ietvēra palīdzēt citiem mārketinga speciālistiem ar teksta rediģēšanu un citiem radošiem uzdevumiem, es uzskatīju, ka mana pieredze ar budžeta tabulām no finanšu kursa, ko biju pabeidzis, varētu būt noderīga.”

Pieeja (approach)

Tad apspried, kā esi devis ieguldījumu, ietekmējot vai atrisinot problēmu. Padari to īsu un piemērotu amatam uz kuru pieteicies, iekļaujot darba aprakstā minētos atslēgvārdus. Vari arī atsaukties uz informāciju, ko esi iepriekš uzzinājis par uzņēmumu.

Piemērs:

“Saņēmis atļauju no savas vadītājas šim projektam, es izveidoju rūpīgāku budžeta procesu, kas ļāva katram komandas biedram iknedēļas laikā uzturēt savu sadaļu sakārtotu, tādējādi vairs nebija nepieciešams katru mēnesi pilnībā pārstrukturēt budžetu.”

Rezultāti (results)

Lai pabeigtu savu atbildi, apraksti Tava darba rezultātus. Ja vari sniegt konkrētus rezultātus ar skaitļiem, piemēram, "uzņēmumam ietaupīti 5000 EUR" vai "pārdošanas rezultāti palielinājās par 30%", Tava atbilde varētu būt iespaidīgāka. Esi pēc iespējas konkrētāks savā aprakstā.

Piemērs:

“Pēc ceturkšņa, izmantojot jauno procesu, mēs samazinājām budžeta sakārtošanai veltīto laiku par 35%, ļaujot komandai koncentrēties uz svarīgākiem mārketinga projektiem.”

Atbilžu piemēri

Saistoši: Piesakies 10 minūšu karjeras vēlmju izzināšanai!

Izplānojot savu atbildi, lai sagatavotos intervijai, vari sniegt unikālu un saistošu atbildi uz šo bieži uzdoto intervijas jautājumu. Apsver šādus piemērus, kā atbildēt uz jautājumu par savu lielāko sasniegumu:

Piemērs 1

Šis parauga atbildes piemērs ilustrē darbinieku, kurš uzņemas iniciatīvu vadīt veiksmīgu projektu:

“Iepriekšējā darbā no mūsu tehnoloģiju izstrādes komandas aizgāja kolēģis, kas pārcēlās uz citu pilsētu. Neviens cits komandā nebija strādājis ar programatūru, kas izstrādātu lietotnes. Tā kā man bija pieredze lietotņu izstrādē, es piedāvāju uzņemties lietotnes izstrādes un ieviešanas vadītāja lomu. Es strādāju kopā ar citiem komandas biedriem, lai izveidotu un novērstu problēmas jaunajā lietotnē. Izdevās pabeigt izstrādi par 60 dienām ātrāk nekā plānots. Šobrīd lietotne ir pieejama lejupielādei, un tai jau ir vairāk par 350 pozitīvām atsauksmēm, piedāvājot uzņēmumam papildu ieņēmumu avotu.”

Piemērs 2

Šis piemērs parāda indivīdu, kurš veic uzlabojumus, kas nāk par labu uzņēmumam:

“Manā iepriekšējā darbā biju atbildīgs par jauno darbinieku uzņemšanas un apmācības programmām. Satura kvalitāte bija jāuzlabo. Lai gan tas bija nepieciešams jaunajiem darbiniekiem, mēs konstatējām, ka tikai 35% no viņiem to pildīja. Es nolēmu pārstrukturēt apmācības programmu, lai to padarītu atbilstošāku un interesantāku, balstoties uz nozares labākajām praksēm un atsauksmēm. Tagad 93% dalībnieku pabeidz apmācību un sniedz pozitīvas atsauksmes par savu pieredzi. Mana vadītāja bija tik apmierināta ar uzlabojumiem, ka viņa lūdza man vadīt apmācības semināru mūsu galvenajā birojā."

Piemērs 3

Šeit ir vēl viens piemērs, kurā tiek aprakstīts indivīds, kurš vadījis veiksmīgu prezentāciju:

"Kā grafisko dizaineru komandas vadītājam biju atbildīgs nodrošināt, ka mūsu komanda ievērotu termiņus un izpildītu klientu prasības. Viens mēnesis bija īpaši saspringts, un komandai bija grūti vienlaikus pārvaldīt vairākus projektus. Es sagatavoju prezentāciju par resursiem, kas sniedza padomus par to, kā organizēt darba dienas un pielāgoties dažādām klientu prasībām. Mēneša beigās mēs veiksmīgi pabeidzām 50 projektus pieciem dažādiem klientiem, un visi klienti atkal pieņēma aģentūru nākamajiem projektiem."

Šie piemēri parāda, kā sagatavot atbildes, kas demonstrē Tavai spējas un vērtību potenciālajam darba devējam. Atceries, ka Tavai atbildei jābūt personīgai un saistošai, lai atlases speciālists atcerētos Tavu stāstu un Tavu piedāvāto pievienoto vērtību. Sagatavojoties intervijai, izvērtē savus sasniegumus un izvēlieties tos, kas vislabāk atspoguļo Tavas prasmes un pieredzi attiecībā uz darba vietu, uz kuru pieteicies.

Saistoši: Piesakies 10 minūšu karjeras vēlmju izzināšanai!

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:


Apstiprināt atzīmētās